Choď na obsah Choď na menu
 


Vznik organizovaného chovateľstva v nitrianskom regióne

22. 2. 2013

Podarilo sa nájsť materíal dokumentujúci vznik chovateľských organizácií v nitrianskom regióne. Po spracovaní bude príspevok zverejnený na našej stránke.

Postupne budeme pridávať informácie o vzniku jednotlivých organizácií, zoradených podľa abecedy.
 
 
 Alekšince
Založená dňa 15. 2. 1964, s počtom členov 27.
 
Funckia
Pri vzniku
Aktualizácia 1982
Predseda
Lipka
Cebo Stanislav
Tajomník
Košťál Emil
Košťál Emil
Pokladník
 
Žiak Pavol
 
 
 Andač
Založená dňa 18. 1. 1981, s počtom členov 17.
 
Funckia
Pri vzniku
Aktualizácia 1982
Predseda
Gudába Jaroslav
Gudába Jaroslav
Tajomník
Kollár Ľubomír
Kollár Ľubomír
Pokladník
Funtová Jana
Funtová Jana
 
 
 Báb
Založená v roku 1973, s počtom členov 21.
 
Funckia
Pri vzniku
Aktualizácia 1982
Predseda
Markusek Eduard
Renáč Vojtech
Tajomník
Vysoký Peter
Vysoký Peter
Pokladník
Švihorík Michal
Švihorík Michal
 
 
 Beladice
Založená dňa 14. 3. 1982, s počtom členov 28.
 
Funckia
Pri vzniku
Voľby 1982
Voľby 1987
Predseda
Daniš Milan
Boďo Emil
Erdélyi Milan
Tajomník
Boďo Emil
Borčin Dušan
Tokár Jozef
Pokladník
Borčin Dušan
Vančeková Magdaléna
Boďo Alfréd
 
 
 Branč
Založená 23. 3. 1966, s počtom členov 23 k roku 1981.
 
Funckia
Pri vzniku
Aktualizácia 1982
Voľby 1985
Predseda
Tóth Ján
Tóth Ján
Berecz Celestín
Tajomník
Čajka Ján
Koňa Mikuláš
Koňa Mikuláš
Pokladník
Vereš Rudolf
Vereš Rudolf
Lazo Karol
 
 
 Cabaj-Čápor
Založená v roku 1978, s počtom členov 40.
 
Funckia
Pri vzniku
Aktualizácia 1982
Predseda
Kováč Anton
Kováč Anton
Tajomník
Bednárik Ján
Gutman Imrich
Pokladník
Šíma Milan
Bednárik Ján
 
 
 Čab-Sila
Založená v roku 1973, s počtom členov 33 + 7 MCH.
 
Funckia
Pri vzniku
Aktualizácia 1982
Predseda
 Rác Štefan
 Rác Štefan
Tajomník
 Šmitala Michal
 Šmitala Michal
Pokladník
 Vranka Ladislav
 Vranková Božena
 
 
 Čakajovce
Založená v roku 1973, s počtom členov 25.
 
Funckia
Pri vzniku
Aktualizácia 1982
Predseda
 Hlavačka Viktor
 Hlavačka Viktor
Tajomník
 Bojda Jozef
 Bojda Augustín
Pokladník
 Ivančík Jozef
 Ivančík Jozef
 
 
 Čaradice
Založená v roku 1973, s počtom členov 42 k 1. 2. 1981.
 
Funckia
Pri vzniku
Aktualizácia 1982
Voľby 1988
Predseda
 Chvála Ján
 Chvála Jám
 Pavlov Filip
Tajomník
 Snitka Ján
 Snitka Ján
 Janes Jozef
Pokladník
 Letgát Vincent
 Letgát Vincent
 Janes Štefan
 
 
 Čeladice
Založená dňa 15. 4. 1970, s počtom členov 40 k 15. 2. 1981
 
Funckia
Pri vzniku
Aktualizácia 1982
Voľby 1984
Predseda
 Toman Ľudovít
 Toman Ľudovít
 Opálený Ján
Tajomník
 Grman František
 Grman František
 Grman František
Pokladník
 Dobiáš Vincent
 Dobiáš Vinctent
 Holeš Július
 
 
 Červený Hrádok
Založená v roku 1972 s počtom členov 20 + 6 MCH.
 
Funckia
Pri vzniku
Aktualizácia 1982
Predseda
 Martoň Vladimír
 Martoň Vladimír
Tajomník
 Šabík Karol
 Šabík Karol
Pokladník
 Šabík Ján
 Šabík Ján
 
 
 Čierne Kľačany
Založená dňa 1. 3. 1966, s počtom členov 25.
 
Funckia
Pri vzniku
Aktualizácia 1982
Predseda
 Haspra Ján
 Malý Pavel
Tajomník
 Števo Jozef
 Páleník Jozef
Pokladník
 Páleník Jozef
 Čaládik Jozef
 
 
 Golianovo
Založená dňa 3. 3. 1962, s počtom členov 90. Počet členov k 24. 1. 1981: 100
 
Funckia
Pri vzniku
Aktualizácia 1982
Predseda
 Brat Imrich
 Brat Imrich
Tajomník
 Mézia Juraj
 Hinca Ľudovít
Pokladník
 Ferenczy Jaroslav
 Ferenczy Jaroslav
 
 
 Hajské
Založená dňa 1. 10. 1978, s počtom členov 27.
 
Funckia
Pri vzniku
Aktualizácia 1982
Predseda
 Matušica Jaroslav
 Matušica Jaroslav
Tajomník
 Búran Henrich
 Búran Henrich
Pokladník
 Trubač Jozef
 Kužela Dušan
 
 
Hostie
Založená v roku 1974 s počtom členov 33.
 
Funckia
Pri vzniku
Aktualizácia 1982
Predseda
Benček Michal
Benček Michal
Tajomník
Belica Pavol
Belica Pavol
Pokladník
Magušín Michal
Magušín Michal
 
 
 Hosťovce
Založená dňa 3. 7. 1976, s počtom členov 34.
 
Funckia
Pri vzniku
Aktualizácia 1982
Predseda
 Nipča Jozef
 Nipča Jozef
Tajomník
 Minár Emil
 Minár Emil
Pokladník
 Hruška Martin
 Belica Ján
 
 
 Hruboňovo
Založená dňa 11. 3. 1967, s počtom členov 27 (1981 - 50 členov).
 
Funckia
Pri vzniku
Aktualizácia 1982
Voľby 1988
Predseda
 Svorad Milan
 Svorad Milan
 Svorad Milan
Tajomník
 Gubáň Augustín
 Gubáň Augustín
 Tóth Ľubomír
Pokladník
 Hruboň Jozef
 Hruboň Jozef
 Hruboň Jozef
 
 
 Choča
Založená dňa 27. 3. 1971, s počtom členov 18.
 
Funckia
Pri vzniku
Aktualizácia 1982
Predseda
 Šegeda Vladimír
 Šegeda Vladimír
Tajomník
 Drgoňa Jozef
 Valkovič Mikuláš
Pokladník
 Fule Karol
 Fule Karol
 
 
 Veľké Chyndice
Založená dňa 26. 9. 1975, s počtom členov 18.
 
Funckia
Pri vzniku
Aktualizácia 1982
Predseda
 Mikle Štefan
 Mikle Štefan
Tajomník
 Mikuláš Ondrej
 Mikuláš Ondrej
Pokladník
 Farkaš Koloman
 Farkaš Koloman
 
 
 Malé Chyndice
Založená dňa 14. 3. 1982, s počtom členov 20 + 10 MCH (1984: 14 + 5)
 
Funckia
Pri vzniku
Aktualizácia
Predseda
 Mikláš Vojtech
 Mikáš Vojtech
Tajomník
 Barát Imrich
 Jamrich Jozef
Pokladník
 Hašuková Viera
 Tvrdoň Július
 
 
 Jarok
Založená dňa 11. 9. 1975, s počtom členov 26.
 
Funckia
Pri vzniku
Aktualizácia 1982
Predseda
 Harmady Viliam
 Harmady Viliam
Tajomník
 Lisý Jozef
 Lisý Jozef
Pokladník
 Hrnko Jozef
 Hrnko Jozef
 
 
 Jedľové Kostoľany
Založená dňa 24. 1. 1981, s počtom členov 20.
 
Funckia
Pri vzniku
Aktualizácia 1988?
Predseda
 Guboň Anton
 Dr. Zimerman Július
Tajomník
 Adamec Pavel
 Mašír Peter
Pokladník
 Krnáč Ján
 Beňo Július
 
 
 Jelenec
Založená v roku 1973, s počtom členov 50 (1981: 32).
 
Funckia
Pri vzniku
Aktualizácia 1982
Predseda
 Andraško Michal
 Andraško Michal
Tajomník
 Balogová Magda
 Špaňár Ivan
Pokladník
 Varga Karol
 Švec Tibor
 
 
 Kostoľany pod Tribečom
Založená dňa 4. 3. 1979, s počtom členov 46.
 
Funckia
Pri vzniku
Aktualizácia 1982
Predseda
 Dibala Jozef
 Pintér Vojtech
Tajomník
 Pintér Vojtech
 Slávik Michal
Pokladník
 Segéň Ondrej
 Segéň Ondrej
 
 
 Ladice
Založená dňa 16. 4. 1966, s počtom členov 46 (1981: 34)
 
Funckia
Pri vzniku
Aktualizácia 1982
Predseda
 Frey Július
 Frey Július
Tajomník
 Kičiň Štefan
 Kičiň Štefan
Pokladník
 Buday Michal
 Buday Michal
 
 
 Lefantovce
Založená dňa 2. 8. 1966, obnovená 29. 5. 1976, s počtom členov 29 v roku 1981.
 
Funckia
Pri vzniku
Aktualizácia 1982
Voľby 1988
Predseda
 Mencel Miroslav
 Mencel Miroslav
Sloboda Jozef
Tajomník
 Páleník Ladislav
 Páleník Ladislav
Páleník Ladislav
Pokladník
 Čergeť Bohumil
 Čergeť Bohumil
Čergeť Bohumil
 
 
 Lehota pri Nitre
Založená dňa 27. 3. 1977, s počtom členov 15.
 
Funckia
Pri vzniku
Aktualizácia 1982
Predseda
 Domček Vladimír
 Kincel Alexander
Tajomník
 Mesároš František
 Kukla Eduard
Pokladník
 Varga Tomáš
 Varga Tomáš
 
 
 Lovce
Založená dňa 30. 1. 1976, s počtom členov 37.
 
Funckia
Pri vzniku
Aktualizácia 1982
Predseda
 Rakovský Pavel
 Tižňovský František
Tajomník
 Tižňovský František
 Hrúzik Ján
Pokladník
 Gálik Stanislav
 Tižňovský Ondrej
 
 
 Lúčnica nad Žitavou
Založená v roku 1963, s počtom členov 25.
 
Funckia
Pri vzniku
Aktualizácia ?
Predseda
 Raček Miroslav
 Raček Miroslav
Tajomník
 Eškudt Štefan
 Somor Ľudovít
Pokladník
 Miko Štefan
 Eškudt Štefan
 
 
 Lukáčovce
Založená dňa 17. 10. 1969, s počtom členov 53 + 9 MCH.
 
Funkcia
Pri vzniku
Aktualizácia 1982
Predseda
 Gajdoš Ján
 Gajdoš Ján
Tajomník
 Venény Jozef
 Venény Jozef
Pokladník
 Blšták Klement
 Blšták Klement
 
 
 Machulince
Založená v roku 1964, s počtom členov 29 (1981: 38).
 
Funkcia
Pri vzniku
Aktualizácia 1982
Voľby 1983
Predseda
 Ondrejka Karol
 Ivanič Michal
 Gašparík Ábel
Tajomník
 Čulík Peter
 Čulík Kornel
Čulík Kornel (do 1988)
Pokladník
 Gálik Alojz
 Gálik Alojz
Gálik Alojz
 
 
 Malé Zálužie
Založená v roku 1974, s počtom členov 36 + 11 MCH (1981: 32).
 
Funkcia
Pri vzniku
Aktualizácia 1982
Predseda
 Plesník Viliam
 Plesník Viliam
Tajomník
 Proksa Pavel
 Proksa Pavel
Pokladník
 Ryba Viliam
 Ryba Viliam
 
 
 Mankovce
Založená dňa 10. 8. 1977, s počtom členov 25 k roku 1981.
 
Funkcia
Pri vzniku
Aktualizácia 1982
Voľby 1988?
Predseda
 Sečkár Michal
 Holota Štefan
Sečkár Michal
Tajomník
 Petrík Ján
 Sýkora Štefan
Petrík Ján
Pokladník
 Magát Michal
 Magát Michal
Doskoč Stanislav
 
 
 Martin nad Žitavou
Založená v roku 1967, s počtom členov 17 + 3 MCH (1981: 16 + 9 MCH)
 
Funkcia
Pri vzniku
Aktualizácia 1982
Aktualizácia 1984
Predseda
 Škula František
 Škula František
Škula František
Tajomník
 Meňhárt Jozef
 Meňhárt Jozef
Halmovský Milan
Pokladník
 Paluška Štefan
 Paluška Štefan
Paluška Štefan
 
 
 Melek
Založená v roku 1974, s počtom členov 24.
 
Funkcia
Pri vzniku
Aktualizácia 1982
Predseda
 Trubíni Vladimír
 Trubíni Vladimír
Tajomník
 Vrábel Pavol
 Vrábel Pavol
Pokladník
 Macák Imrich
 Macák Imrich
 
 
 Mojmírovce
Založená dňa 12. 7. 1964, s počtom členov 33 (1981: 35).
 
Funkcia
Pri vzniku
Aktualizácia 1982
?
Predseda
 Obranec Štefan
 Krvavý Štefan
 Augustín František
Tajomník
 Augustín František
 Augustín František
 Radošovský Marian
Pokladník
 Kozel Štefan
 Kozel Štefan
 Adámek Milan
 
 
 Neverice
Založená v roku 1973, s počtom členov 51.
 
Funkcia
Pri vzniku
Aktualizácia 1982
?
Predseda
 Šmiriak Milan
 Smiriak Milan
 Šmiriak Milan
Tajomník
 Matušík Viliam
 Matušík Viliam
 Koprda Florián
Pokladník
 Štefkovič Michal
 Štefkovič Michal
 Hudec Rudolf
 
 
 Nevidzany
Založená v roku 1981, s počtom členov 16.
 
Funkcia
Pri vzniku
Aktualizácia 1982
Predseda
 Krčmár František
 Krčmár František
Tajomník
 ?
 ?
Pokladník
 ?
 ?
 
 
 Nitra 1
Založená v roku 1947, s počtom členov 41 + 4 MCH.
 
Funkcia
Pri vzniku
Aktualizácia 1982
Predseda
 Fajčík Ivan
 Baláži Július
Tajomník
 Poláček Ernest
 Šugra Alojz
Pokladník
 Šugra Alojz
 Kukučka Michal ?
 
 
 Nitra - Akvaristi
Založená v roku 1982, s počtom členov 31 + 4 MCH.
 
Funkcia
Pri vzniku
Aktualizácia ?
Predseda
 Bábik Ladislav
 Jablonický Maximilían
Tajomník
 Kopecký Ján
 Tomaschek Alfréd
Pokladník
 Kováč Milan
 Simoníková Oľga
 
 
 Nitra - Exotári
Založená v roku 1965, s počtom členov 60 + 6 MCH (1981: 50)
 
Funkcia
Pri vzniku
Aktualizácia 1982
?
Predseda
 Fogada Jozef
 Fogada Jozef
 Felix Peter/Slanečka Jaroslav
Tajomník
 Baranovič Roland
 Baranovič Roland
 Ferík Pavol/Varecký
Pokladník
 Sládečka Ladislav
 Sládečka Ladislav
 Hyčko Vladimír/Lacina Miloš
 
 
 Nitra - Kynológia
Založená v roku 1973, s počtom členov 15 (1981: 36)
 
Funkcia
Pri vzniku
Aktualizácia 1982
?
Predseda
 Zaťko Jozef
 Zaťko Jozef
 Čapo Viliam
Tajomník
 Paleczová Lýdia
 Paleczová Lýdia
 Drábik Štefan
Pokladník
 Arpášová Margita
 ?
 Arpášová Margita
 
 
 Nitra - Dolné Krškany
Založená dňa 30. 1. 1970, s počtom členov 42 + 19MCH k roku 1982 (1984: 46 + 18)
 
Funkcia
Pri vzniku
Aktualizácia 1982
1984
Predseda
 Kašuba Jaroslav
 Račko Štefan
 Čapkovič Emil
Tajomník
 Račko Štefan
 ?
 Račko Štefan
Pokladník
 Bárta Štefan
 Bárta Štefan
 Bárta Štefan
 
 
 Nitra - Horné Krškany
Založená v roku 1975, s počtom členov 15 (1981: 19)
 
Funkcia
Pri vzniku
Aktualizácia 1982
1984
Predseda
 Pagáč Jozef
 Pagáč Jozef
 Michalička F.
Tajomník
 Michalička František
 Michalička František
 Erniholdová Emília
Pokladník
 Gábik Tomáš
 Gábik Tomáš
 Pagáč Jozef
 
 
 Nitra - Hrnčiarovce
Založená dňa 15. 9. 1979, s počtom členov 17 + 9 MCH.
 
Funkcia
Pri vzniku
Aktualizácia 1982
?
Predseda
 Kukučka Michal
 Kukučka Michal
 Beláň Tibor
Tajomník
 Laca Pavol
 Katona Ladislav
 Tengery Štefan
Pokladník
 Farmadín Vojtech
 Farmadín Vojtech
 ?
 
 
 Nitra - Chrenová
Založená v roku 1964, s počtom členov 19 + 11 MCH (1984: 11 + 2)
 
Funkcia
Pri vzniku
Aktualizácia 1982
Predseda
 Herz Štefan
 Herz Štefan
Tajomník
 Šušlík Štefan
 Šušlík Štefan
Pokladník
 Repka Matej
 Gálik Ján
 
 
 Nitra - Ivánka
Založená dňa 3. 3. 1960, s počtom členov 44 + 13 MCH (1984: 42 + 13)
 
Funkcia
Pri vzniku
Aktualizácia 1982
Predseda
 Vajzer Jozef
 Vajzer Jozef
Tajomník
 Špaňúr Jozef
 Špaňúr Jozef
Pokladník
 Zelenaj Jozef
 Zelenaj Jozef
 
 
 Nitra - Lužianky
Založená dňa 25. 3. 1966, s počtom členov 36 k roku 1980.
 
Funkcia
Pri vzniku
Aktualizácia 1982
Predseda
 Hruška Štefan
 Hruška Štefan
Tajomník
 Belovič Ladislav
 Belovič Ladislav
Pokladník
 Hruśková Elena
 Bojdová Valéria
 
 
 Nitra - Párovské háje
Založená dňa 18. 12. 1980, s počtom členov 20 + 4 MCH (1982: 25 + 2)
 
Funkcia
Pri vzniku
Aktualizácia 1982
Predseda
 Oríško Jozef
 Révaj Emil
Tajomník
 Révaj Miroslav
 Martiš Michal
Pokladník
 Melo František
 Michalička Jozef
 
 
 Nitra - Janíkovce
Založená dňa 26. 11, 1982, s počtom členov 20 (1984: 24 + 6)
 
Funkcia
Pri vzniku
Aktualizácia 1984
Predseda
 Preška Kamil
 Kováč Rudolf
Tajomník
 Kysucký Jozef
 Víg Michal
Pokladník
 ?
 Púpada Jozef
 
 
 Nitra - chovatelia ušľachtilých mačiek
Založená v roku 1985.
 
Funkcia
Pri vzniku
Aktualizácia ?
Predseda
 Elena Vargová
 Elena Vargová
Tajomník
 Veselá Otília
 Veselá Otília
Pokladník
 Veselá Otília
 Galbavá Mária
 
 
Nitrany 1 - Čechynce
Založená 28. 7. 1980, s počtom členov 15
 
Funkcia
Pri vzniku
Aktualizácia 1982
Predseda
 Ment Rudolf
 Ment Rudolf
Tajomník
 Németh Mikuláš
 Németh Mikuláš
Pokladník
 Pénzeš Alexander
 Pénzeš Alexander
 
 
 Nitrany 2 - Malý Cetín
Založená 10. 2. 1968, s počtom členov 13 + 2 MCH.
 
Funkcia
Pri vzniku
Aktualizácia 1982
Predseda
 Cíger Ľudovít
 Cíger Ľudovít
Tajomník
 Németh Jeremiáš
 Németh Jeremiáš
Pokladník
 Časnohová Pavla
 Časnohová Pavla
 
 
 Nová Ves nad Žitavou 1
Založená 27. 5. 1962, s počtom členov 27
 
Funkcia
Pri vzniku
Aktualizácia 1982
Predseda
 Valášik Štefan
 Valášik Štefan
Tajomník
 Podhajsky Jozef
 Podhájsky Jozef
Pokladník
 Gunda Imrich
 Gunda Imrich
 
 
 Nová Ves nad Žitavou 2
Založená v roku 1973, s počtom členov 13 + 2 MCH.
 
Funkcia
Pri vzniku
Aktualizácia 1982
?
Predseda
 Kováč Marián
 Kováč Marián
 Koprda Marián
Tajomník
 Studený Vladimír
 Studený Vladimír
 Šimek Stanislav
Pokladník
 Záhorský Vladimír
 Záhorský Vladimír
 Grausel Pavel
 
 
 Nové Sady
Založená dňa 25. 1. 1974, s počtom členov 29.
 
Funkcia
Pri vzniku
Aktualizácia 1982
Predseda
 Kulíšek Emil
 Kulíšek Emil
Tajomník
 Veľký Jozef
 Veľký Jozef
Pokladník
 Kulíšek Ján
 Farkaš Imrich
 
 
 Obyce
Založená dňa 9. 8. 1964, s počtom členov 22 k roku 1982.
 
Funkcia
Pri vzniku
Aktualizácia 1982
?
Predseda
 Klečka Štefan
 Jókuš Ľudovít
 Minár Miroslav
Tajomník
 Šabo Karol
 Klikáč Konrád
 Radolský Jozef
Pokladník
 Klikáč Alexander
 Šabo František
 Šabo František
 
 
 Paňa
Založená 27. 5. 1981, s počtom členov 10.
 
Funkcia
Pri vzniku
Aktualizácia
Predseda
 Taldík Ernest
 
Tajomník
 Jočik Ladislav
 
Pokladník
 Hlobeň
 
 
 
 Podhorany 1 - Bádice
Založená 23. 1. 1976, s počtom členov 35 + 10 MCH k roku 1982.
 
Funkcia
Pri vzniku
Aktualizácia 1982
?
Predseda
 Fabo Štefan
 Fabo Štefan
 Fabo Štefan
Tajomník
 Gál Matej
 Gál Matej
 Gál Ľudovít
Pokladník
 Bede Vincent
 Bede Vincent
 Ešše Rudolf
 
 
 Podhorany 3 - Sokolníky
Založená 13. 12. 1980, s počtom členov 23 + 9 MCH
 
Funkcia
Pri vzniku
Aktualizácia 1984
Predseda
 Šiška Štefan
 Šiška Štefan
Tajomník
 Tóth Ivan
 Bodi Ján
Pokladník
 Ťažár Karol
 Ťažár Karol
 
 
 Poľný Kesov
Založená v roku 1974, s počtom členov 8 + 4 MCH.
 
Funkcia
Pri vzniku
Aktualizácia 1982
Predseda
 Vrba Emanuel
 Vrba Emanuel
Tajomník
 Šodor Ladislav
 Šodor Ladislav
Pokladník
 Patáková Eva
 Patáková Eva
 
 
 Rišňovce
Založená dňa 6. 1. 1968, s počtom členov 37 + 6 (1981: 51)
 
Funkcia
Pri vzniku
Aktualizácia 1982
Predseda
 Švajčík Jozef
 Švajčík Jozef
Tajomník
 Škodák Jozef
 Škodák Jozef
Pokladník
 Skalický ?
 Franc Eugen
 
 
 Rumanová
Založená dňa 18. 5. 1974, s počtom členov 25
 
Funkcia
Pri vzniku
Aktualizácia 1982
Aktualizácia ?
Predseda
 Brúna Jozef
 Hudák Anton
 Mizerák Ivan
Tajomník
 Maroň Jozef
 Konečný Stanislav
 ?
Pokladník
 Lačný Jozef
 Lačný Jozef
 ?
 
 
 Skýcov
Založená dňa 25. 11. 1979.
 
Funkcia
Pri vzniku
Aktualizácia 1982
?
Predseda
 Černák Ladislav
 Černák Ladislav
 Martinkovič Ján
Tajomník
 Pavkov Jozef
 Pavkov Jozef
 Lukáč Dušan
Pokladník
 Žikavský Vladimír
 Žikavský Vladimír
 Baštrnáková Alžbeta
 
 
 Sládečkovce
Založená dňa 15. 8. 1960.
 
Funkcia
Pri vzniku
Aktualizácia 1982
1984
Predseda
 Kubaček Karol
 Kubaček Karol
 Packa František
Tajomník
 Packa Ján
 Packa Ján
 Lenčéš Michal
Pokladník
 Kolár Ľudovít
 Kolár Ľudovít
 Packa Jozef
 
 
 Slažany
Založená dňa 14. 5. 1966, s počtom členov 50 k roku 1981.
 
Funkcia
Pri vzniku
Aktualizácia 1982
1984
Predseda
 Huňady Ján
 Huňady Ján
 Čapo Marián
Tajomník
 Gedaj J/Bača R.
 Bača Rudolf
 Bača Rudolf
Pokladník
 Bača Ondrej
 Gedaj Jozef
 Nemček Pavol
 
 
 Slepčany
Založená v roku 1973.
 
 
Funkcia
Pri vzniku
Aktualizácia 1982
1984
Predseda
 Horváth Gregor
 Horváth Gregor
 Horváth Gregor
Tajomník
 Záhorský Jozef
 Koprda Fabián
Záhorský Jozef
Pokladník
 Koprda Fabián
 Záhorský Jozef
Koprda Fabián
 
 
 Svätoplukovo
Založená dňa 12. 2. 1970, s počtom členov 19+12 MCH k roku 1984.
 
Funkcia
Pri vzniku
Aktualizácia 1982
Predseda
 Szabo Ľudovít
 Szabo Ľudovít
Tajomník
 Pospiš Pavel
 Pecár Štefan
Pokladník
 Kuťka Ľubomír
 Arpášová Margita
 
 
 Šurianky
Založená dňa 20. 12. 1980, s počtom členov 19.
 
Funkcia
Pri vzniku
Aktualizácia 1982
Predseda
 Chovanec Miroslav
 Chovanec Miroslav
Tajomník
 Ďuriška František
 Chovanec Jozef
Pokladník
 Sucháň Silvester
 Sucháň Silvester
 
 
 Tesárske Mlyňany
Založená dňa 17. 2. 1964, s počtom členov 39 k roku 1981.
 
Funkcia
Pri vzniku
Aktualizácia 1982
1983
1985
Predseda
 Solčiansky Jozef
 Solčiansky Jozef
 Šutka
 Šutka
Tajomník
 Masár Ján
 Masár Ján
 Rajtár
 Levický
Pokladník
 Siklenka Vincent
 Siklenka Vincent
 ?
 Solčiansky
 
 
 Topoľčianky
Založená dňa 21. 5. 1960, s počtom členov 28 k roku 1984.
 
Funkcia
Pri vzniku
1982
?
?
Predseda
 Haspra Pavel
 Haspra
 Turčan
 Valent
Tajomník
 Laktiš Pavel
 Laktiš
 Laktiš
 Turčan
Pokladník
 Dubaj Ján
 Dubaj
 Dubaj
 Dubaj
 
 
 Velčice
Založená dňa 28. 1. 1962, s počtom členov 21.
 
Funkcia
Pri vzniku
1982
1984
Predseda
 Rosina Štefan
 Rosina
 Rosina
Tajomník
 Karáč Ján
 Karáč
 Čapo Jozef
Pokladník
 Nemček František
 Nemček
 Kováč Ján
 
 
 Veľká Dolina
Založená dňa 19. 3. 1961.
 
Funkcia
Pri vzniku
Aktualizácia 1982
Predseda
 Ligač Ludovít
 Ligač
Tajomník
 Béger Ľudovít
 Béger
Pokladník
 Mesároš Štefan
 Lukupa Pavel
 
 
 Veľké Zálužie
Založená v roku 1965.
 
Funkcia
Pri vzniku
Aktualizácia 1982
Predseda
 Gažo Ján
 Gažo Ján
Tajomník
 Ligaš Milan
 Ligaš Milan
Pokladník
 
 Gabaj Jozef
 
 
 Vinodol
Založená 14. 11. 1982, s počtom členov 13 + 4 MCH.
 
Funkcia
Pri vzniku
-
Predseda
 Vlasák Július
 -
Tajomník
 Polák Imrich
 -
Pokladník
 Šišmiš Jozef
 -
 
 
 Volkovce
Založená v roku 1973, s počtom členov 28 k roku 1981.
 
Funkcia
Pri vzniku
1982
1987
Predseda
 Kováč Ladislav
 Kováč
 Valo Michal
Tajomník
 Vrána Filip
 Vrána
 Vrána
Pokladník
 Kováč Imrich
 Kováč
 Frajka Cyril
 
 
 Vráble
Založená 20. 9. 1959.
 
Funkcia
Pri vzniku
Aktualizácia 1982
?
Predseda
 Fekeč František
 Valach Milan
 Fule Karol
Tajomník
 Fule Vincent
 Urge Ján
 Valach Milan
Pokladník
 Porubský Vojtech
 Prieložný Michal
 ?
 
 
 Vráble - Dyčka
Založená ?
 
Funkcia
Pri vzniku
Predseda
 Kozár Tibor
Tajomník
 Červeň František
Pokladník
 Boďo Štefan
 
 
 Vráble - Horný Ohaj
Založená 1955 - obnovená v roku 1981.
 
Funkcia
Pri vzniku
Aktualizácia 1982
Predseda
 Gatyáš Štefan
 Gatyáš
Tajomník
 Šišolák Alojz
 Šišolák
Pokladník
 Németh Július
 Németh
 
 
 Výčapy - Opatovce
Založená v roku 1976, s počtom členov 44 k roku 1981.
 
Funkcia
Pri vzniku
1982
1984
Predseda
 Košťál František
 Košťál
 Košťál
Tajomník
 Hupka Jozef
 Bernát Jozef
 Sahulčík Milan
Pokladník
 Galbavý Vladimír
 Galbavý
 Bárta Stanislav
 
 
 Zbehy
Založená dňa 17. 2. 1980, s počtom členov 23 k roku 1981.
 
Funkcia
Pri vzniku
Aktualizácia 1982
Predseda
 Révaj Tibor
 Révaj
Tajomník
 Žákovič Dominik
 Žákovič
Pokladník
 
 Olvecký Ján
 
 
 Zlaté Moravce
Založená ? 1960, s počtom členov 77 v roku 1981
 
Funkcia
Pri vzniku
Aktualizácia 1982
Predseda
 Struhár Ján
 Struhár
Tajomník
 Šaling Ján
 Šaling
Pokladník
 Murko Alexander
 Murko
 
 
 Žitavany
Založená dňa 16. 4. 1960, s počtom členov 11 k roku 1981.
 
Funkcia
Pri vzniku ?
Aktualizácia 1982
1984
Predseda
 Borkovič
 Felis Ján
 Felis
Tajomník
 Kordoš Š.
 Hitka Peter
 Dubec Jaroslav
Pokladník
 ?
 Kordoš Štefan
 Kordoš
 
 
 Zlatno
Založená dňa 23. 10. 1977, s počtom členov 22
 
Funkcia
Pri vzniku
Aktualizácia 1982
Predseda
 Hlaváček Jozef
 Rosina Jozef
Tajomník
 
 Pavlovič František
Pokladník
 Lipovský Ján
 Lipovský Stanislav
 
 
 Žikava
Založená dňa 9. 9. 1979, s počtom členov 21.
 
Funkcia
Pri vzniku
Aktualizácia 1982
Predseda
 Varga Milan
 Chvála Ján
Tajomník
 Chvála Ján
 Broniš Jozef
Pokladník
 Krpela František
 Čančo Jozef
 
 
 Žitavce
Založená 13. 3. 1965, obnovená 1975.
 
Funkcia
Pri vzniku
Aktualizácia 1982
Predseda
 Grežo Štefan
 Jamriška Jeroním
Tajomník
 
 Gál TIbor
Pokladník
 Balová Mária
 Balová Mária
 
 

 

Funkcia Pri vzniku Aktualizácia 1982
Predseda    
Tajomník    
Pokladník    
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Oprava

(J.Szabo, 16. 3. 2013 20:01)

Ok to sme omylom nahodili Prílepy. Kedy bol u Vás výbor v zložení
Poliak, Gajdoš Kordoš? Suhlasí dátum vzniku? Sú uvedené dva r. 1960 alebo 1973.

úprava

(Mgr. Hitka, 16. 3. 2013 16:20)

Dobrý deň, prosím upravte si pre ZO Žitavany zakladajúcich členov vo funkciách nasledovne:
predseda - František Borkovič
tajomník- Štefan Kordoš
pokladník - ????? - nenašiel som v hist. dokumentoch ZO
Vami napísane osoby nikdy neboli doposiaľ členmi našej ZO.
S pozdravom tajomník ZO Žitavany
Mgr. Hitka

výborná myšlienka

(cebo, 23. 2. 2013 16:10)

Myslím, že toto je výborná akcia pre ZO